Практичний психолог Шинкарьов Дмитро Сергійович

Шинкарьов Дмитро Сергійович

Логопед-дефектолог, практичний психолог

Стаж роботи: 6 років

Освіта : Луганський національний університет  імені Тараса Шевченка

Практичний психолог — фахівець-психолог, який має відповідну вищу освіту і займається психологічною практикою: надає психологічні послуги людям і організаціям, провідний консультації та тренінги, що влаштовує терапію і шоу, що займається колись просвітницькою роботою, колись розважаючи людей.

Досвідчений астролог займається теж в першу чергу практичною психологією, але у нього зазвичай немає диплома психолога і, головне, він вирішує позиціонувати себе по-іншому, продавати себе як астролога, а не як психолога — якщо астролога краще купують.

Питання маркетингу, уявлення себе на ринку — важливий. Багато психологів, раптом розуміючи, що в його ніші психологи не в честі, відхрещуються від психології і називають себе: психоаналітик, гештальт-терапевт, коуч.

Практичний психолог і наука

Практичний психолог відрізняється від академічного психолога, психолога-теоретика, що займається науковими дослідженнями, однак не можна говорити, що академічна психологія наукова, а практична немає. Правда те, що академічна більш наукова, вона як правило наукова, а практична психологія буває різною. При цьому кращі психологи-практики і спираються на наукові розробки, і їм сприяють. На їхньому досвіді багато в чому будується сучасна теоретична психологія. Дивись Практична психологія

Практичний психолог і академічний психолог-прикладник

У широкому сенсі слова практичний психолог — це психолог, орієнтований на практику. У такому розумінні до практичним психологам відносяться не тільки психологи, що працюють з населенням (психологи-тренери, психотерапевти, шкільні психологи), а й академічні психологи-прикладники. У більш вузькому і поширеному сенсі слова практичний психолог відрізняється від академічного психолога-прикладника, оскільки прикладна психологія орієнтована на фахівців-психологів, які будуть користуватися її рекомендаціями, а практична психологія орієнтована безпосередньо на населення, з якої відбувається та чи інша освітня, терапевтична або тренінгова діяльність. В першу чергу у них різний мову. Прикладники розмовляють мовою академічної психології. Практичні психологи виробляють мова, що є засобом їх роботи з населенням, зі звичайними людьми, з мамами і дітьми.

Основний інструмент роботи практичного психолога — його особистість

Психолог працює в першу чергу своєю особистістю. Без знань і професійних навичок психолога немає, але в якій формі і наскільки ефективно ці його знання дійдуть до його клієнтів або учасників його тренінгів, визначає його особистість. Не можна всерйоз вимагати від клієнтів і учасників того, що ви не робите самі.