Корекційний педагог

Коррекціонний педагог (дефектолог)

Коррекціонний педагог (дефектолог) — це фахівець, який працює з дітьми, що мають проблеми (особливо) у фізичному і психічному розвитку.

 • корекція психічних процесів;
 • розвиток і корекція комунікативних навичок;
 • корекція поведінки;
 • формування розвитку навчальної поведінки, навиків роботи в групі;
 • розвиток академічних навиків (читання, письмо, грамота, математика, логіка тощо) у дітей з дисгармонічним розвитком.

Корекційний педагог Книш Карина Валентинівна

Напрямки діяльності педагога-дефектолога

Основні напрямки діяльності педагога-дефектолога:

 • діагностика проблеми;
 • корекційно-розвиваючі заняття з урахуванням вікових, індивідуальних і психологічних особливостей вашої дитини;
 • допомога у вихованні дитини;
 • соціальна адаптація (в т.ч. введення в групу).

Володіючи спеціальними знаннями, корекційний педагог допомагає батькам справлятися з труднощами у вихованні і навчанні дітей.

В основі даної професії — розуміння унікальності дітей з особливостями у розвитку, прагнення до їх розвитку та соціалізації.

На жаль, в останні роки постійно зростає число дітей, що мають ті чи інші відхилення від нормального розвитку. Батьки не завжди володіють достатнім запасом знань для того, щоб вчасно помітити проблеми у їх малюка. В рамках планових медичних оглядів також часто залишаються виявленими багато порушень у розвитку дітей.

В результаті батьки починають бити на сполох, коли дитина вже виросла і проблеми очевидні.

Найчастіше це виявляється під час вступу в дитячий садок або школу. Ось тоді починають посилено займатися з дефектологом, логопедом і психологом, але надолужити згаяне буває дуже важко, часом практично неможливо.

Корекційний педагог на Теремках

Адже саме до 3-5 років компенсаторні можливості мозку дуже великі. Якщо корекційна вплив розпочато в ранньому віці, проблеми можна вирішити повністю, або, принаймні, уникнути багатьох можливих вторинних відхилень.

Можливості державної підтримки сімей, які мають дітей з особливостями у розвитку, невеликі.

Часто доводиться довго чекати своєї черги на прийом до фахівця, упускаючи дорогоцінний час.
Фахівці нашого центру займаються з дітьми вже з 8-10 місяців. Для занять організована спеціально підготовлене середовище, обладнана величезною кількістю розвиваючих матеріалів.

Педагоги працюють в тісній співпраці з сім’єю

У самих маленьких діток батьки присутні на заняттях. Це дозволяє вам задавати всі питання і відстежувати під керівництвом фахівця просування дитини, його успіхи. Крім того, робота дефектолога, корекційного педагога спрямована на навчання батьків основним прийомам, необхідним для самостійних занять з дитиною вдома. Тільки в цьому випадку можливо досягти значних результатів.

Якщо у вас є хоча невеликі сумніви з приводу розвитку вашого малюка — вам необхідна консультація професійного дефектолога і обов’язково лікаря-фахівця (ортопеда, невролога, педіатра, ЛОРа, окуліста та ін.).

Фахівці нашого центру допоможуть вам:

 • визначити наявність або відсутність проблеми;
 • вибудувати програму занять саме з вашою дитиною;
 • дадуть рекомендації по проведенню занять в домашніх умовах.

Заняття в нашому центрі «Світ Дитини» проходять у зручний для вас і вашої дитини час, в комфортній, доброзичливою і затишній атмосфері підтримки і уваги.